Přínosy masáží

Přínosy masáží

Masáž podporuje mimo jiné:

Vývin mozku a dozrávání nervové soustavy

Naše pokožka je naším největším smyslovým orgánem. Stimulováním pokožky aktivujeme mozek a nervovou soustavu. První rok života dětí je významným mezníkem ve vývinu a dozrávání mozku i nervové soustavy, právě proto je masáž v tomto období velmi prospěšná.

Kvalitu spánku a uvolnění stresu

Během masáže se v těle vylučuje oxytocin a jiné hormony štěstí, které pomáhají zmírnit stres a zlepšit kvalitu spánku. Jen během klidného a hlubokého spánku se dokáže tělo a mozek správně regenerovat a vyvíjet.

Uvolnění tělíčka a navození pocitu štěstí

Oxytocin spolu s endorfiny zlepšují náladu, vnímavost a komunikaci s okolím. Masáž také dokáže tělo zbavit bolesti a jiných nepříjemných pocitů, přičemž pomáhá dětem procítit vlastní tělo a pocity v něm. Dítě tak zažívá sebe a svůj svět.

Trávení a přibývání na váze

Masáží přímo i nepřímo stimulujeme trávení a vstřebávání živin. Uvolnění navozené masáží pomáhá při plynatosti, kolice, trávicích potížích a zácpě.

Imunitní systém

Endorfiny vylučované při masáži dokáží podstatně více než jen blokovat bolest. Posilují imunitní systém, navozují pocit dobré nálady a podporují rychlejší léčbu. K podpoře imunity přispívá také stimulace trávení a oběhových systémů.

Citová vazba

Dotyky a něžné pohlazení jsou nezbytné pro vytváření pocitů bezpečí novorozenců. Pocitů, které jsou nezbytné pro vytváření zdravé citové vazby. Masáž je také dokonalým prostředkem pro komunikaci, projevy lásky a úcty, vzájemné poznávání a hry od prvních momentů života. Významnou měrou prohlubuje citový vztah mezi rodiči a dítětem, který mu dává do života pevné základy.

Laktace a kojení

Během masáže se dochází k uvolňování oxytocinu i v těle maminky. Tento hormon tak přispívá nejen k budování silného pouta, ale také k tvorbě mateřského mléka.

Snižování poporodní deprese a regenerace po porodu

Dotyky a mazlení doslova zabíjejí strach a depresi. Prohloubením citového vztahu a zlepšením komunikace významně bojujeme se stavy úzkosti po porodu. Schopnost pomoci svému děťátku při bolestech nebo jednoduše napomoci jeho zdravému vývinu výrazně podporuje rodičovské kompetence. Je to nádherný pocit, když vidíte, že se vašemu děťátku vaše masáž líbí. Hormonální změny během masáže svého miminka uvolňují i tělo maminky a dávají tak prostor na regeneraci po porodu.